Frietopia¿

Welkom op Frietopia!

Frietopia is de grootste consumentensite over de Nederlandse friet- en snackcultuur. Op onze site vind je o.a. vers nieuws, friettenten en de frietwiki.

De onafhankelijkheid wordt gegarandeerd door Stichting Frietopia en we reiken ieder jaar de Frietopia Awards uit. Enthousiast geworden? Word lid en help om Frietopia groter te maken!

Met dank aan
Diamant Gouda's Glorie

Nederland

Kaart

Het jaar loopt ten einde

photo
Het jaar 2009 loopt alweer ten einde. De kerstdagen zitten er weer op en over drie dagen is het alweer oudjaar. Graag wil ik iedereen er nog even snel aan herinneren dat de Frietopia Awards binnenkort weer uitgereikt gaan worden en dat het nu zo'n beetje de laatste kans is om nog in 2009 een recensie te schrijven die meetelt voor de Awards. Belangrijk is natuurlijk wel om serieus en objectief te blijven, zoals altijd.
Reacties (1)
Naam:


Gelieve in verband met spambestrijding in onderstaand vak je hierboven ingevulde naam achterstevoren te typen.

Iedereen een goed 2010 toegewenst.

Schreef Frankv op 2010-01-10 18:14:07

Belgische frietkot overtreft Mac

photo

Af en toe wordt je gewezen op een artikel dat zo bemoedigend is, dat het een aparte blog verdient. Onder die noemer valt dit artikel dat 29 november in de Gelderlander stond:

"BRUSSEL (ANP) - Ondanks de opmars van McDonalds en pita-huizen, blijven Belgen de voorkeur geven aan de gewone patatzaak. Meer dan de helft van de Vlamingen (57 procent) gaat maandelijks naar zijn 'frietkot'. Voor het hamburgerrestaurant en de pitabar is dit respectievelijk 18 en 22 procent. Dat blijkt uit onderzoek onder Belgische consumenten waarvan de resultaten zondag bekend werden gemaakt.

De Belgen zeggen vooral af te komen op de smaak van de patat frites. Andere pluspunten zijn de snelle bediening en het gemak. België telt nog een groot aantal patatzaken, soms in bouwvallige caravans of schamele schuurtjes. Om de patatcultuur levend te houden, begint België maandag aan de jaarlijkse 'week van de friet'. Dit jaar is daarbij ook Frietrock: een reeks concerten in en rond de frituurzaken.

Patat frites is volgens de overlevering een Belgische uitvinding. Inwoners van de steden Namen en Dinant konden geen vis meer in de olie bakken toen de Maas rond 1680 was dichtgevroren. Als noodoplossing deden ze dat met reepjes aardappel. Een ander verhaal wil dat kermisklant Fritz begon met aardappels ('patatten' in het Vlaams) in de olie te bakken, waarna de naam 'patat frites' zou zijn ontstaan."

Jammer dat hier in Nederland in de steden de grote Americaanse ketens langzaam de overhand krijgen. Dank aan WTULTC voor het artikel!
Reacties (4)
Naam:


Gelieve in verband met spambestrijding in onderstaand vak je hierboven ingevulde naam achterstevoren te typen.

Ik vraag me af hoe die percentages er in Nederland uitzien, wij eten denk ik ook aardig wat friet, maar McD scoort waarschijnlijk ook aardig...helaas

Schreef Kerux op 2009-12-19 10:47:45

Dat zeker, laat de Mac en Burger King aub zo snel mogelijk verdwijnen. Kwalitatief is een friettent toch beter lijkt me en je hebt er meer waar voor je geld. Helaas ziet het grotendeel van de mensen die regelmatig fastfood eten dat blijkbaar anders...

Schreef WTULTC op 2009-12-20 18:15:03

Stichtingfrietkot is zeer blij met dit bericht. Die Belgen doen een aantal zaken heel goed en onze iets verderop gelegen francofone buren steken volgens mij af en toe een Mac in de fik vawege de matige smaak van de frieten.

Schreef Stichtingfrietkot op 2010-01-15 18:04:27

Stichtingfrietkot is zeer blij met dit bericht. Die Belgen doen een aantal zaken heel goed en onze iets verderop gelegen francofone buren steken volgens mij af en toe een Mac in de fik vawege de matige smaak van de frieten.

Schreef Stichtingfrietkot op 2010-01-15 18:06:03

Week van de Friet, nu met live-muziek!

photo

In België is de `Week van de Friet' weer begonnen. In Vlaanderen sinds gisteren (waarom duurt een week daar maar vier dagen?) en in Wallonië is het al sinds maandag bezig. Daar in het Franstalige zuiden heet het ook de `Week van de Frieten', rare Belgen ook altijd.

Nieuw is dit jaar dat ze ook live-muziekoptreden in en rond diverse frietkoten georganiseerd hebben. Deze concerten dragen de uiterst briljante en originele naam: FRIETROCK. De combinatie van muziek en friet is natuurlijk niet uniek, eerder berichtten wij over het Benefrietconcert.

We kunnen dus wel stellen dat de Belgen het idee van de Nederlanders (nou ja, Limburgers dus) hebben overgenomen. Desalniettemin erg gezellig en daarom des te jammerder dat ik geen tijd heb om naar België te gaan dit weekend. Misschien u wel?

[Edit: 06 dec] Nog meer persaandacht voor de week van de friet in de Vlaamse media:

- Friethuis geeft aftrap van Frietrock
- Ook Frietrock bij frituur Fantasia
- Frietrock Veltem
- Soep en frietjes verkopen voor Music For Life met Mama's Jasje
Reacties (13)
Naam:


Gelieve in verband met spambestrijding in onderstaand vak je hierboven ingevulde naam achterstevoren te typen.

Misschien wordt het eens tijd om deze traditie te importeren hier in het Noorden. Wie voelt zich geroepen dit te gaan organiseren?

Schreef tls op 2009-12-04 14:40:18

My thoughts exactly, misschien moet Frietopia dat maar eens gaan aanzwengelen?

Schreef Kerux op 2009-12-05 06:25:34

lijkt me een goed plan.
Volgend jaar maar eens mee beginnen. Met live muziek natuurlijk!

Schreef vuurlente op 2009-12-05 10:27:33

Op z'n minst moeten we volgend jaar iemand naar Belgie sturen om verslag te doen. Maar live-muziek hier zou al helemaal geniaal zijn.

Misschien tijdens de Awards 2009 ook eens informeren of er animo voor zou zijn.

Schreef tls op 2009-12-06 12:13:07

Off-topic: yay voor sneeuwvlokjes :)

Schreef Kerux op 2009-12-11 15:40:18

Ik zie ze niet, die sneeuwvlokjes... Vanuit Linux that is.

Schreef Kafir op 2009-12-11 15:51:34

Overigens, onder Windows ook niet.

Schreef Kafir op 2009-12-12 08:23:03

Moet je wel ingelogd voor zijn en de variabele layout hebben.

Schreef tls op 2009-12-12 12:03:35

Is het niet vrolijker om het voor iedereen beschikbaar te maken? Dat elke bezoeker al vrolijk wordt als hij langs komt?

Schreef Kafir op 2009-12-12 12:08:14

Mja, ik geloof dat je niet teveel kerst-thema decoraties moet gebruiken. Teveel en het wordt vervelend en stijlloos. Zoals maandelang kerstliedjes in winkels. Maar als mensen het willen, wil ik het best doen.

Schreef tls op 2009-12-12 16:31:11

Sneeuwvlokjes op de voorpagina is echt wel subtieler dan overal kerstliedjes. Denk niet dat mensen het snel beu worden, zo'n leuk winterthema.

Schreef Kafir op 2009-12-13 06:23:24

Overigens is doet de siteklok een beetje vreemd, ik was namelijk vanmorgen om half zeven gewoon aan het slapen. Test: het is nu 13.40.

Schreef Kafir op 2009-12-13 07:40:45

In het kader van Belgen en friet. Gelukkig wint de friettent het daar nog wel van de Mac. Wellicht kunnen jullie het plaatsen.

Belgisch frietkot overtreft Mac
zondag 29 november 2009 | 21:51

Tekstgrootte
BRUSSEL (ANP) - Ondanks de opmars van McDonalds en pita-huizen, blijven Belgen de voorkeur geven aan de gewone patatzaak. Meer dan de helft van de Vlamingen (57 procent) gaat maandelijks naar zijn 'frietkot'.

Voor het hamburgerrestaurant en de pitabar is dit respectievelijk 18 en 22 procent. Dat blijkt uit onderzoek onder Belgische consumenten waarvan de resultaten zondag bekend werden gemaakt.

De Belgen zeggen vooral af te komen op de smaak van de patat frites. Andere pluspunten zijn de snelle bediening en het gemak. België telt nog een groot aantal patatzaken, soms in bouwvallige caravans of schamele schuurtjes.

Om de patatcultuur levend te houden, begint België maandag aan de jaarlijkse 'week van de friet'. Dit jaar is daarbij ook Frietrock: een reeks concerten in en rond de frituurzaken.

Patat frites is volgens de overlevering een Belgische uitvinding. Inwoners van de steden Namen en Dinant konden geen vis meer in de olie bakken toen de Maas rond 1680 was dichtgevroren. Als noodoplossing deden ze dat met reepjes aardappel. Een ander verhaal wil dat kermisklant Fritz begon met aardappels ('patatten' in het Vlaams) in de olie te bakken, waarna de naam 'patat frites' zou zijn ontstaan.

Bron: De Gelderlander.

Schreef WTULTC op 2009-12-18 16:24:26

Snelle links

Word lid
Tent toevoegen
Een tent zoeken
Artikelen zoeken


Waar zoek je frietjes?

Laatste 10 blogs

Blogarchief

September 2010 (1)
Augustus 2010 (3)
Juli 2010 (5)
Juni 2010 (6)
Mei 2010 (3)
April 2010 (2)
Maart 2010 (6)
Februari 2010 (3)
Januari 2010 (5)
December 2009 (3)
November 2009 (6)
Oktober 2009 (4)
September 2009 (5)
Augustus 2009 (3)
Juli 2009 (3)
Juni 2009 (2)
Mei 2009 (4)
April 2009 (5)
Maart 2009 (4)
Februari 2009 (6)
Januari 2009 (5)
December 2008 (2)
November 2008 (4)
Oktober 2008 (5)
September 2008 (5)
Augustus 2008 (5)
Juli 2008 (5)
Juni 2008 (6)
Mei 2008 (6)
April 2008 (7)
Maart 2008 (5)
Februari 2008 (6)
Januari 2008 (7)
December 2007 (7)
November 2007 (8)
Oktober 2007 (12)
September 2007 (17)

Laatste reacties